2. Dünya Savaşı’na katılan Azerbaycan Türkleri’ne destek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

2. Dünya Savaşı’na katılan Azerbaycan Türkleri’ne destek

Azerbaycan’da 2. Dünya Savaşı muhariplerine maddi yardım.

25 Nisan 2020
Yusuf Ilgar Aydın
2. Dünya Savaşı'nda Azerbaycanlı askerler
2. Dünya Savaşı’nda Azerbaycanlı askerler

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 1941- 1945 yılları arasında 2. Dünya Savaşına katılan askerlere, şehit olmuş ya da savaş sonrası vefat etmiş olan askerlerin eşlerine, cephe gerisinde yaptığı fedakarlıklarla nişan veya madalya ile onurlandırılan kişilere bir seferlik maddi yardım yapılacağını duyurdu.

Alınan kararda, 2. Dünya Savaşı muhariplerinin 1500 Manat alacağı; şehit olmuş ya da savaş sonrası vefat etmiş olan askerlerin eşlerine, cephe gerisinde yaptığı fedakarlıklarla nişan veya madalya ile onurlandırılan kişilere, ordu ve donanma için görev yapmış olan işçilere, “Leningrad Savunması”nda görev yapmış kişilere ise 750 Manat para yardımı yapılacağı söylendi.

Yardım paraları için ihtiyat sandığından 5.9 milyon Manat ayrıldı.

Kaynak: https://president.az/articles/37007, 24/04/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları