Azerbaycan topçusu yeri yerinden oynattı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Azerbaycan topçusu yeri yerinden oynattı

Tatbikat sahaları ve atış noktalarında topçu mürettebatı ile birlikte atış talimi yapıldı.

23 Nisan 2020
Yusuf Ilgar Aydın
Düzenlenen tatbikattan görüntüler.
Düzenlenen tatbikattan görüntüler.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın düzenlediği harp eğitimi planınına uygun olarak tatbikat sahaları ve atış noktalarında topçu mürettebatı ile birlikte atış talimi yapıldı.

Birlikler, hedeflenen noktalara atışları gerçekleştirip görevlerini başarıyla tamamladılar.

Tatbikat videosu için tıklayınız:

 

80’li yılların sonuna doğru ortaya çıkan Azerbaycan- Ermenistan arasındaki sıcak çatışmalar, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra hızlanarak devam etti. Karabağ’ın işgaliyle şiddetlenin savaş 1994 yılının Mayıs ayında ateşkes anlamasıyla son bulmuştu.

Geçen zamanda Ermenistan ateşkesi sıklıkla bozmuş, 2 Nisan 2016’da (Kelbecer’in işgalinin yıl dönümünde) Ermenistan’ın ateşkesi bozmasıyla başlayan 2-5 Nisan 2016 tarihleri arasında süren sıcak çatışmalar, Ermenistan’ın aldığı ağır yenilgiden sonra durmuştu. Geçen zamanda Ermeni saldırıları hız kesmeden devam etti.

Kaynak: https://mod.gov.az/az/news/minaatan-batareyalari-doyus-atislari-icra-edir-video-30758.html (23/04/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları