24 Saatte Türkiye’nin şiddet karnesi

Elimize ulaşan şiddet haberlerinden Türkiye'nin son 24 saatteki karnesini yayımlıyoruz.


Son 24 saatte,

Edirne’de 8 köpek yavrusu vahşice yakılarak öldürüldü. Olay Edirne merkeze bağlı Bosnaköy yakınlarında gerçekleşti. Sokak hayvanlarını beslemek için bölgeye giden hayvan severler durumu fark edip jandarmaya haber verdi. Hayvanseverler “Hiç mi Allah korkusu kalmamış” diyerek isyan etti.

Kaynak

Aydın’da 92 yaşındaki bir kadın, 23 yaşındaki bir cani tarafından cinsel saldırıya uğradı, canından edildi. Çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı bulun şüpheli, MOBESE kameraları ile takip edilerek Nazilli’de bir otelde gözaltına alındı. İlk ifadesinde “Eve girdiğimde kendisini tutup itekledim. Yere düşünce de kaçıp gittim” diyerek sonrasında olanları alkollü olduğu için hatırlamadığını ileri sürdü.

Kaynak

Denizli’nin Çal ilçesinde 25 yaşında bir çocuk annesi kadın, eski eşi tarafından canice öldürüldü. Katil zanlısı eski koca henüz yakalanamadı.

Kaynak

Samsun’da sokak ortasında bir kadın eski eşi tarafından çocuğunun gözleri önünde öldüresiye dövüldü. Canik Belediye binası önünde gerçekleşen olay, çevrede yaşayanlar tarafından kameraya alınmak suretiyle sosyal medyada gündem oldu. Kimsenin müdahale etmediği görüntüler büyük öfkeye sebep oldu. Kadının kardeşi eski eş hakkında defalarca şikâyetçi olduklarını fakat saldırganın ceza almadığını sosyal medyada yaptığı paylaşımla belirtti:

“Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam. O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim. Ne olur yardım edin. İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı.Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ablam. Eğer başına bir şey gelirse tek sorumlusu İbrahim Zarap’tır.”

Bunun üzerine Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması yayınlayarak olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve İbrahim Zarap’ın savcılık kararıyla gözaltına alındığı bildirdi. Basın açıklaması gece saat 01.37’de Adalet Bakanlığı’nın resmî Twitter hesabından da paylaşıldı. Zanlı adliyeye sevk edildi ve tutuklama kararının sonucunda cezaevine gönderildi.

Kaynak

Bursa İnegöl’de bir caminin gasilhanesinde 10 yaşında bir çocuğa tecavüz etmeye çalışan sapık, cemaat tarafından yakalandı. Küçük çocuğa iftira atarak kendini savunmaya çalışan sapık, önce cemaat tarafından linç edilmek istendi. Olay yerine gelen polis tarafından cemaatin elinden alınan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak

Yeniçağ Muhabir’i Berkay Bilgeç’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma göre, Zeynelabidin Korkmaz isimli şahıs 4 çocuğunun gözleri önünde eşinin canına kıydı.

Kaynak

 

 

Yazar

Şadiye Okur

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar