Adım Adım Karabağ’a

Azerbaycan ordusu adım adım Karabağ’a ilerliyor. Азербайжан армиясы Карабахка акырындап жакындап баратат.


Geçtiğimiz gün içinde Karabağ’ın bazı sınır köylerini işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu, bugün de yine Karabağ sınırında olan 13 köyü azad etti. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in twitter hesabından yapılan açıklamada Cebrayil şehrinin, Sultanlı, Emirvarlı, Maşanlı, Hasanlı, Alikeyhanlı, Kumlak, Hacılı, Göyerçinveyselli, Niyazkullar, Keçel Memmedli, Şahvelli, Hacı İsmayilli ve İsaklı köylerinin işgalden kurtarıldığı ifade edildi. Böylece işgalden kurtarılan yerleşim yeri sayısı 78’e yükseldi. Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı da bu haberi twitter hesabından paylaştı. Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Kahraman Azerbaycan ordusu ateşkese rağmen sivillere saldıran Ermenistan’a cevabı cephede vermeye devam ediyor.” Denildi.

Azerbaycan ordusu Karabağ’ı çevreleyen köyleri bir bir işgalden kurtarırken Karabağ’a ne zaman girileceği konusunda heyecanlı bekleyiş sürüyor. Cepheden gelen her haber Karabağ’a bir adım daha yaklaşıldığının işareti olarak kabul ediliyor.

 

Kırgız Türkçesi

Адым-адым Карабахка!

Акыркы суткада Карабахтын айрым чек ара айылдарын оккупациядан сактап калган Азербайжан армиясы бүгүн дагы Карабах чек арасында турган 13 айылды бошотту. Президент Ильхам Алиевдин Твиттердеги баракчасында жарыяланган билдирүүдө, Себрайыл шаары, Султанлы, Эмирварлы, Машанлы, Хасанлы, Аликейханлы, Кумлак, Хажылы, Гөйерчинвейслли, Ниязкуллар, Кечел Мамедли, Шахвелли, Хажы Исмаилли жана Исаклы айылдарынын оккупациядан куткарылганы белгиленди. Ушуну менен оккупациядан бошотулган калктуу конуштардын саны 78ге жетти. Түркия Республикасынын Улуттук Коргоо министрлиги да ушул жаңылыкты Твиттер баракчасында бөлүштү. Улуттук Коргоо министрлигинин билдирүүсүндө, Азербайжандын баатыр армиясы, ок атышуу колдонбостон карапайым адамдарга кол салган Арменияга жооп кайтарууну улантууда.
Азербайжан армиясы Карабахты курчап турган айылдарды кезек-кезеги менен бошотуп жатканда, Карабахка качан жетерин чыдамсыздык менен күтүлүүдө. Фронттон келген ар бир жаңылык Карабахка бир кадам жакындоонун белгиси катары каралат

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar