Aliyev: Minsk grubu bizi kandırıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Aliyev: Minsk grubu bizi kandırıyor

Aliyev, “Minsk grubu bizi 28 yıldır kandırıyor” dedi.

26 Ekim 2020
Hakan Güler
İlham Aliyev

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bünyesinde, cephede savaşan komutanların da katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Cumhurbaşkanı ve Başkomutan sıfatlarıyla İlham Aliyev de katıldı. Aliyev yaptığı açıklamada, işgalden kurtarılan bölgelerin harap halde olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, 30 yıldır işgal altında bulunan bölgeler için dünya devletlerinden hiçbir destek görmediklerini aksine birçok ülkenin işgalci Ermenistan’ı desteklediğini belirtti. Minsk grubuna da sitem eden Aliyev, 28 yıldır kandırıldıklarını ve Minsk grubu üyelerinin bazılarının Ermenistan’a silah yardımı sağladığını açıkladı.

Kaynak: (https://www.aa.com.tr/tr/azerbaycan-cephe-hatti/minsk-grubu-28-yildir-bize-vaatler-veriyor-ermenistana-baski-yapacagiz-diyor-hepsi-yalandi/2018848, 25.10.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları