Ateşkes 5 dakika sürdü – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Ateşkes 5 dakika sürdü

Ermenistan, ateşkesi, başladıktan 5 dakika sonra bozdu.

26 Ekim 2020
Hakan Güler
İlham Aliyev

24 Ekim’de ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen Biegun’un Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile ayrı ayrı görüşmesinin ardından 26 Ekim saat 08.00’da ateşkes süresinin başlayacağı açıklanmıştı.

Sabah 08.00’da başlayan ateşkes 08.05’te Ermenistan’ın saldırısıyla bozuldu. Azerbaycan Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İşgalci Ermeni güçleri Laçin Köyü istikametinde Azerbaycan Ordusu’nun konuşlandığı Safiyan köyüne top atışı gerçekleştirdi. Ayrıca Terter’e bağlı bazı köylere de ateş açıldığı bildirildi.

Böylelikle işgalci Ermenistan, kendi isteği doğrultusunda gerçekleşen ateşkesi üçüncü kez bozarak niyetini bir kez daha açık bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Kaynak: (https://www.trthaber.com/haber/dunya/azerbaycan-ile-ermenistan-arasindaki-gecici-ateskes-yururluge-girdi-525955.html, 26.10.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları