Azerbaycan ordusu çok sayıda askeri araç ve silah ele geçirdi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Azerbaycan ordusu çok sayıda askeri araç ve silah ele geçirdi

Karabağ’da ele geçirilen silah, mühimmat ve araçların görüntüleri yayımlandı.

6 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Azerbaycan ordusu çok sayıda askeri araç ve silah ele geçirdi

Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonda ele geçirilen tanklar, karargah binası ve cephanelik dikkat çekti. Ermenistan askerleri, bazı mevzilerde dolu haldeki silahlarını ve araçlarını bırakarak kaçtı.

Dün yapılan açıklamada Azerbaycan ordusunun 22 yerleşim bölgesini işgalden kurtardığı duyurulmuştu.
Bu bölgeler arasında Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı, Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri var.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/azerbaycan-ordusu-cok-sayida-askeri-arac-ve-silah-ele-gecirdi/5f7c376801a30a3820c8640b , 06/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları