Azerbaycan Ordusu ilerliyor, hedef Karabağ! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Azerbaycan Ordusu ilerliyor, hedef Karabağ!

Sabah saatlerinde Ermeni güçlerinin alçak saldırısına sert şekilde cevap veren Azerbaycan ordusu büyük bir kararlılıkla yıllardır işgal altında bulunan gözbebeği Karabağ’a ilerliyor.

27 Eylül 2020
Hakan Güler ve Shakhsanam Niyazkhajiyeva

Hedef Karabağ!

Azerbaycan Ordusu ilerliyorSabah saatlerinde Ermeni güçlerinin alçak saldırısına sert şekilde cevap veren Azerbaycan ordusu büyük bir kararlılıkla yıllardır işgal altında bulunan gözbebeği Karabağ’a ilerliyor.

Savunma durumundan taarruz durumuna geçen Azerbaycan ordusu altı köy ile birlikte stratejik öneme sahip Murov Dağını işgalcilerden geri aldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı basın sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov, Azerbaycan’ın savunma durumundan taarruz durumuna geçtiğini ve bazı yerleşim yerleriyle birlikte bazı stratejik noktaların da işgalcilerden geri alındığını açıkladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Fuzuli-Cebrayil bölgesinde Garakhanbeyli, Şarvanj, Kand Horadiz, Yukarı Abdurrahmanlı, Böyük Mercanlı köyleri ile Ağdara bölgesi ve Murov dağının kontrol altına alındığını duyurdu.

30 yıldır Ermeni işgali altında bulunan ebedi Türk yurdu Karabağ’a ilerleyiş sürüyor. Adım adım ele geçirilen stratejik bölgelerin sonunda Karabağ’ın işgalden kurtarılacağına olan büyük inanç Azerbaycan Türk Ordusuna moral kaynağı oluyor.

***

(Kazakistan lehçesinde)

Қорғаныс жағдайынан шабуылға көшу арқылы Әзірбайжан армиясы алты ауылмен бірге стратегиялық маңызды Муров тауын басқыншылардан қайтарды.

Әзірбайжан Қорғаныс министрлігінің баспасөз хатшысы подполковник Анар Айвазов Әзірбайжан қорғаныс мәртебесінен шабуылға көшті, ал кейбір стратегиялық пункттер кейбір елді мекендермен бірге басқыншылардан қайтарылды деп түсіндірді. Әзірбайжанның қорғаныс министрлігі Гараханбейли, Шарванж, канд-Горадиз, жоғарғы Абдуррахмани, Бузук кораллы ауылдарын, сондай-ақ Фузули-Джебрайиль аймағындағы Агдар ауданы мен Муров тауларын бақылауға алғанын жариялады.

30 жыл бойы армян оккупациясында орналасқан Мәңгілік түрік жатақханасы Қарабақта алға жылжуда. Біртіндеп басып алынған стратегиялық аудандар, сайып келгенде, оккупациядан босатылады деген үлкен сенім әзірбайжан түрік армиясы үшін мораль көзі болып табылады.

Kaynak: (https://www.dha.com.tr/dunya/azerbaycanli-spiker-6-koyun-geri-alinmasi-mujdesini-gozyaslariyla-verdi/haber-1790368, 27/09/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: