Azerbaycan, topraklarını geri alıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Azerbaycan, topraklarını geri alıyor

Azerbaycan, yaklaşık 30 yıldır Ermeni işgali altında bulunan topraklarını bir bir geri alıyor.

14 Ekim 2020
Hakan Güler

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

Uluslararası kamuoyunda oluşturulmak istenen karşı cepheye rağmen Azerbaycan ordusu, ilerlemeye ve topraklarını işgalden kurtarmaya devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; Fuzûli bölgesinin Karadağlı, Hatunbulak, Karakollu kentleri ile birlikte, Hocavend şehrinin Bulutan, Melikcanlı, Kemertük, Teke, Tağaser köylerinin işgalden kurtarıldığını bildirdi.

Aliyev’in açıklaması şöyle; “Rəşadətli Azərbaycan Ordusu tərəfindən Füzuli rayonunun Qaradağlı, Xatunbulaq, Qarakollu, Xocavənd rayonunun Bulutan, Məlikcanlı, Kəmərtük, Təkə, Tağaser kəndləri işğaldan azad edilib. Eşq olsun Azərbaycan Ordusuna! Qarabağ Azərbaycandır!”

Bu haberle birlikte, ateşkes sürecinin rafa kalkmış olduğu tescilleniyor. Öyle ki; Ermeni tarafı, ateşkesin henüz ilk gününde Azerbaycan’ın Gence şehrine saldırmıştı. Birçok sivilin hayatını kaybettiği bu saldırılar sonucunda Azerbaycan ordusu, yeniden Karabağ’a ilerlemeye başladı. Ele geçirilen son bölgelerin Karabağ sınırında yer alması, Azerbaycan ve Türkiye kamuoyunda heyecan yarattı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları