Azerbaycan’da Milletvekili Fazıl Mustafa’ya Silahlı Saldırı

Azerbaycan Milletvekili ve Büyük Kuruluş Partisi Genel Başkanı Fazıl Mustafa, başkent Bakü'de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.


Paylaşın:

 

Azerbaycan Devlet Güvenlik Hizmeti İdaresi tarafından basına verilen bilgiye göre, Milli Meclis üyesi Fazıl Mustafa, 28 Mart 2023 Salı günü saat 21.51’de Sabuncu ilçesi Babek Caddesi’nde bulunan evinin önünde Kalaşnikof yapımı otomatik silahla açılan ateşle saldırıya uğradı. Saldırı neticesinde Fazıl Mustafa’nın sağ omuzu ile sağ bacağına isabet eden kurşunla yaralandığı bildirilerek hastanede tedavi altına alındığı ve hayatî tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Terör eylemine katılan kişiyi ve olayla bağlantılı diğer kişileri tespit etmek için emniyet güçleri tarafından geniş çaplı arama çalışmalarına başlandı. Diğer yandan, olaya ilişkin yetkili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

1965 yılında Nahçıvan’da doğan ve Hukuk Fakültesi mezunu olan Fazıl Mustafa, 1995–1998 yıllarında Azerbaycan Halk Cephesi Partisi’nin özel temsilcisi olarak Türkiye’de bulunmuştu.  Fazıl Mustafa, 2005’te kurulan Büyük Kurtuluş Partisi’nin Genel Başkanlığını da sürdürüyor.

Milli Düşünce Merkezi olarak Azerbaycan Milletvekili ve Büyük Kurtuluş Partisi lideri Sayın Fazıl Mustafa’ya geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyoruz.

Kaynak: https://apa.az/az/hadise/dtx-fazil-mustafaya-qarsi-terror-akti-toredilib-756225 (29/03/2023)

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar