Azerbaycan’da Nevruz kutlamaları iptal edildi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Azerbaycan’da Nevruz kutlamaları iptal edildi

Azerbaycan’da Nevruz Bayramı kutlamalarının, koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

11 Mart 2020
Mete Korkmaz
Azerbaycan
Azerbaycan’da Nevruz kutlamaları iptal edildi

Azerbaycan Bakanlar Kurulu, Dünya Sağlık Örgütünün koronavirüs salgının boyutlarının artacağı yönündeki açıklamaları sonrası ülke genelinde virüse karşı ciddi önlemler almak üzere toplandığını açıkladı. Bakanlar Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Virüsün dünya üzerindeki etki alanı genişlediğinden ülkemizde de alınan tedbirler güçlendirilmektedir. Bununla birlikte Bakü’de ve ülkenin muhtelif bölgelerinde gerçekleştirilmesi planlanan Nevruz şenlikleri iptal edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlar Kurulu, “Virüsün geniş şekilde yayılmasının önlenmesi maksadı ile Azerbaycan hükûmeti tarafından alınan tedbirlere destek olarak vatandaşları insanların toplandığı yerlerden, kapalı mekanlardan uzak durmaya, dış ülkelere, özellikle risk grubu ülkelerine olan seferlerini ertelemeye çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları