Azerbaycanlı sivil şehitlerin yakınları Ermeni saldırısını anlattı

Ağdam köyünde şehit edilen sivillerin yakınları o anları anlattı.


Azerbaycan

Şehit Yakını

Ermeniler sabah erkenden Ağdam köyünü bombardımana tuttular. Zarnişan Gozalova Aziz Azizov, Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından köylerinin bombalanması sonucu şehit edildi.

Gozalova, “Babamla telefonla konuştuktan yaklaşık yarım saat sonra Ermeniler onu şehit etti. “Daha önce oğlumla birlikte babamın evine gelip orada kaldım. Ermeniler 12 Temmuz’da provokasyonu yaptığında ondan benimle gitmesini istedim, ama reddetti. ”

Zarnişan, “Babam evinden ayrılmak istemediği için hiçbir yere gidemeyeceğini söyledi. “Böylece, 12 Temmuz’da eve döndük. 14 Temmuz akşamı onunla telefonda konuştuk. Babam Ermenilerin köyü tekrar bombaladığını söyledi. Konuşmaya başladığımızda, bir sessizlik vardı, ancak daha sonra konuşma sırasında bombardıman duyuldu. ”

Gozalova, “Babama veda ettim ve kendisiyle ilgilenmesini istedim” dedi. “Babam bana endişelenmememi söyledi. Yarım saat sonra, sekiz buçukta kız kardeşim beni aradı ve babamın telefonlara cevap vermediğini söyledi. Sonra bize telefon konuşmamızdan hemen sonra Ermenilerin evimize ateş açtıkları ve babamın öldüğü söylendi. ”

Tovuz ilçesine bağlı Ağdam köyünde yaşayan 76 yaşındaki Aziz Azizov, Ermeni silahlı kuvvetlerinin bombardımanı sonucu şehit edildi.

Kaynak:TamgaTürk

Yazar

Mete Korkmaz

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar