Azerbaycanlı sivil şehitlerin yakınları Ermeni saldırısını anlattı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Azerbaycanlı sivil şehitlerin yakınları Ermeni saldırısını anlattı

Ağdam köyünde şehit edilen sivillerin yakınları o anları anlattı.

18 Temmuz 2020
Mete Korkmaz
Azerbaycan
Şehit Yakını

Ermeniler sabah erkenden Ağdam köyünü bombardımana tuttular. Zarnişan Gozalova Aziz Azizov, Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından köylerinin bombalanması sonucu şehit edildi.

Gozalova, “Babamla telefonla konuştuktan yaklaşık yarım saat sonra Ermeniler onu şehit etti. “Daha önce oğlumla birlikte babamın evine gelip orada kaldım. Ermeniler 12 Temmuz’da provokasyonu yaptığında ondan benimle gitmesini istedim, ama reddetti. ”

Zarnişan, “Babam evinden ayrılmak istemediği için hiçbir yere gidemeyeceğini söyledi. “Böylece, 12 Temmuz’da eve döndük. 14 Temmuz akşamı onunla telefonda konuştuk. Babam Ermenilerin köyü tekrar bombaladığını söyledi. Konuşmaya başladığımızda, bir sessizlik vardı, ancak daha sonra konuşma sırasında bombardıman duyuldu. ”

Gozalova, “Babama veda ettim ve kendisiyle ilgilenmesini istedim” dedi. “Babam bana endişelenmememi söyledi. Yarım saat sonra, sekiz buçukta kız kardeşim beni aradı ve babamın telefonlara cevap vermediğini söyledi. Sonra bize telefon konuşmamızdan hemen sonra Ermenilerin evimize ateş açtıkları ve babamın öldüğü söylendi. ”

Tovuz ilçesine bağlı Ağdam köyünde yaşayan 76 yaşındaki Aziz Azizov, Ermeni silahlı kuvvetlerinin bombardımanı sonucu şehit edildi.

Kaynak:TamgaTürk

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları