Barzani’den Türkiye’nin toprak bütünlüğüne saldırganlık – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Barzani’den Türkiye’nin toprak bütünlüğüne saldırganlık

Kuzey Irak Yönetiminin Papa Francis’in ziyareti dolayısıyla bastırdığı anı pulunda Türkiye’nin doğu bölgesinin ve Türkmeneli’nin dahil edildiği sözde ‘Kürdistan’ haritası yer aldı.

10 Mart 2021
Mete Korkmaz
Papa
Skandala sebep olan pul

Papa, Irak ziyareti sırasında Erbil’de eski Kuzey Irak Başkanı ve KDP lideri Mesut Barzani ile görüşmüştü. Papa Francis’in Irak’a gerçekleştirdiği ziyaretin anısına Kuzey Irak Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı anı pulları bastırdı.

 

Bu haritada Sivas’tan başlayıp Kars’a uzanan ve Hatay’a kadar Türkiye’nin ve Kerkük başta olmak üzere Türkmeneli’nin birçok ili  ‘Kürdistan’ sınırları içinde gösteriliyor.

Barzaniye yakın yayın kuruluşu Rudaw’da Kuzey Irak Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı’nın bastırdığı pullara ilişkin görüntüler yayımlandı. Anı pullarından birinde Papa Francis’in siluetinin arkasında sözde ‘Kürdistan’ haritasına yer verilmesi dikkat çekti. Türkiye topraklarının bir bölümünün de sözde ‘Kürdistan’ haritasında gösterildiği anı pulunun basıldığına dair haberin ardından Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, konuyla ilgili sessiz kalırken Türkmeneli Lideri Erşat Salihi, pula ilişkin tepkisini Twitter hesabından gösterdi.

Türkmeneli Lideri Erşat Salihi tepkisini Twitter’dan dile getirdi.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları