Batı Trakya’da Koronavirüsü sayısı 5’e yükseldi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Batı Trakya’da Koronavirüsü sayısı 5’e yükseldi

Dedeağaç Üniversitesi Hastanesi’nde ilk Koronavirüsü vakaları dün ortaya çıkmıştı. Hastanede tedavi gören 3 hastadan alınan numuneler pozitif çıkmıştı. Hastanede Koronovirüsü vakaları bugün 4’e çıktı.

20 Mart 2020
Mete Korkmaz
Batı Trakya
Batı Trakya’da Koronavirüsü sayısı 5’e yükseldi

Millet Gazetesi’nin haberine göre bugün testlerin sonuçları pozitif çıkan hasta Evros (Meriç) bölgesinden. 50 yaşlarında olduğu belirtilen hasta dün Dedeağaç Üniversite Hastanesi’ne başvurdu. Yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvuran Evroslu hastadan alınan numunelerin sonucu pozitif çıktı. Böylece dünden beri hastanede koronovirüs teşhisi konulan hastaların sayısı 4 oldu.

Hatırlanacağı üzere bugün İskeçe’de de ilk kononavirüs vakası kesinleşmişti. Doğu Makedonya Trakya bölgesinde de vakaların her geçen gün çoğaldığı anlaşılmakta. Bugün Dedeağaç ve İskeçe’de 2 ayrı hastadan alınan numunelerin sonuçları pozitif çıkmasıyla Batı Trakya bölgesinde vaka sayısı 5 oldu.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları