Büyükelçi Sakar: Kosova, Türkiye için özel bir ülke – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Büyükelçi Sakar: Kosova, Türkiye için özel bir ülke

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, 10 Mart 2020’de Kosova’nın Ekonomi, İstihdam, Ticaret, Sanayi, Girişimcilik ve Stratejik Yatırımlar Bakanı Rozeta Hajdari ile görüştü. Görüşmede, iki ülke arasında ekonomik işbirliği ele alındı.

14 Mart 2020
Mete Korkmaz
Rumeli
Kosova ve Türkiye

Bakanlıktan açıklanan bildiride, Bakan Hajdari’nin Kosova’nın en büyük yatırımcılarından biri olan Türkiye’ye teşekkür ettiği ve özellikle yabancı yatırımlar alanında iş birliğinin daha da geliştirilmesi arzusunu belirttiği yer aldı.

Türkiye Büyükelçisi Çağrı Sakar, Hajdari’nin yeni görevini kutlayarak, Kosova’nın Türkiye için özel bir ülke olduğunu ve Kosova’ya destek olmak için ülkesinin tüm ekonomik potansiyeli kullanmayı istediğini kaydetti. Büyükelçi Sakar, gelecek projelerde Bakan Hajdari’yi destekleme hazırlığını da ifade etti.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları