Çin 142 Uygur Türkünü virüsün merkezine gönderdi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Çin 142 Uygur Türkünü virüsün merkezine gönderdi

Çin Komünist Partisi, geçtiğimiz hafta 142 Uygur Türkü sağlık personelini başta Çin olmak üzere bütün dünyayı korkutan koronavirüs salgının kalbi Hubei Eyaletine gönderdi.

11 Şubat 2020
Mete Korkmaz ve Nuray Türksoy
Doğu Türkistan
Çin 142 Uygur Türkünü Hubei Eyaletine gönderdi

Çin, 142 Uygur Türkü sağlık personelini virüsün kalbi Hubei Eyaletine gönderdi.

Bugüne kadar koronavirüs nedeniyle yaşanan 813 ölümlü vakadan 780’i Hubei eyaletinde gerçekleşti. Virüsün çıktığı Wuhan şehrinin de bulunduğu Hubei eyaletinde 27 bin koronavirüs vakası yaşandı; bu sayı, bütün dünyada 37 bin 289.

Diaspora mensubu Doğu Türkistan Türkleri, bu sağlık personellerinin gönüllü olarak bölgeye gitmediğini, virüsün merkezine gitmeye zorlandığını dile getiriyor.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Çin 142 Uyğur Türkünü virusun mərkəzinə yolladı .

Çin 142 Uyğur Türkü tibb işçisini virusun qəlbi Hubei əyalətinə göndərdi.

Bu günə qədər korona virus səbəbiylə yaşanan 813 ölümlü hadisədən 780′ i Hubei əyalətində gerçəkləşib. Virusun çıxdığı Wuhan şəhərinin də yer aldığı Hubei əyalətində 27 min nəfər korona virusa yaxalandı.

Diaspora mənsubu Şərqi Türkistan türkləri , bu tibb işçilərinin könüllü olaraq bölgəyə getmədiyini virusun mərkəzinə getməyə məcbur buraxıldıqlarını dilə gətirdi.

Kaynak:TamgaTürk

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: