Çin’den yardım bahanesiyle Türk düşmanlığı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Çin’den yardım bahanesiyle Türk düşmanlığı

Çin Ermenistan’a gönderdiği yardım paketlerinin üstüne Türkiye’yi hiçe sayan bir mesaj yazdı. Ağrı Dağı için Ararat ifadesini kullanan Çin’in bu konuda açıklamasını merak ediyoruz.

10 Nisan 2020
Kocafurkan Dinçaslan

Çin’in korona virüsü için Ermenistana gönderdiği yardım paketlerinin üzerine yazdığı mesaja Türk halkı sosyal medyada tepki gösterdi. Ulusal medyada kendine çok yer bulamayan bu skandal olayda Çin’den gelen paketlerin üstünde “May our friendship higher than Mountain Ararat and longer than Yangtze River” Türkçesi “Dostluğumuz Ararat (Ağrı Dağı’nı kastediyor) Dağı’ndan daha yüksek ve Yangtze Nehri’nden daha uzun olsun” yazıyor. Çin’den Ağrı Dağı’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bir dağ olduğunu bilip, Ermeni lobiliciliğine destek niteliğindeki bu mesajı neden yazdıkları hakkında açıklama yapılmadı.

Çin sadece Uygur Türkü soydaşlarımıza göz dikmiş değil tüm dünyadaki Türklere karşı tutumlarına devam ediyor.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları