Doğu Türkistan Bayrağı Gören Polisi Arasın(!) – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Doğu Türkistan Bayrağı Gören Polisi Arasın(!)

Çin Uygur Türklerinin Gök Bayrağını terörist sembolü ilan etti.

18 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Doğu Türkistanda Çin’in baskıları artarak devam ediyor. Çin’in toplama kampları, evlere ve dini meskenlere tacizleri, beyin yıkama faaliyetleri, eziyet, işkence… Çin kendi toplumuna da Uygur Türklerine karşı propagandasına devam ediyor.

Uluslararası platformlarda Doğu Türkistan’da sorun yokmuş gibi gösteren Çin devleti metrolara astığı Uygur Türklerini Terörist gösteren afişle yeniden gündeme geldi. Asılan Afişte Uygur Türklerinin Gök Bayrağı ve Uygur Türklerinin çeşitli uluslararası ve yerel birliklerini terörist ilan edilerek, görenlerin polisi aramaları isteniyor.

Türk futbolcu Mesut Özil’in paylaşımına cevap vererek “Görünüşe göre kendisi “sahte haberle” kandırılmış. Eğer Özil’in fırsatı olursa, onun Doğu Türkistan’a gelmesini ve (olayları) kendi gözleriyle görmesini isteriz.” diyen Çin devleti metrolarda bulunan bu afişlere cevap vermemeyi tercih ediyor.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları