Ermenistan Başkanı Paşinyan yenilgiyi kabul etti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Ermenistan Başkanı Paşinyan yenilgiyi kabul etti

Paşinyan yenilgiyi kabul ettiğini ilan etti.

10 Kasım 2020
Shakhsanam Niyazkhajiyeva
Yenilgiyi kabul etti.
Paşinyan

Azerbaycan-Ermenistan savaşında sona gelindi! Erivan yönetimi, işgal ettiği Şuşa’yı kaybettikten saatler sonra Ermenistan Devlet Başkanı Nikol Paşinyan bir mesaj yayınlayarak yenilgiyi kabul etti. Paşinyan mesajında, “Rusya ve Azerbaycan devlet başkanları ile 13:00 itibarıyla Karabağ savaşının bitirilmesine yönelik bildiriyi imzaladım. Yayınlanan bildirinin metni benim ve halkım için inanılmaz acılı! ” ifadelerini kullandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Azerbaycan ile Ermenistan arasında bu gece 00.00 (TSİ) itibaren ateşkesin başladığını duyurdu.

***

(Kazakistan lehçesinde)

Әзірбайжан-армян соғысы аяқталды! Ереванның басшылығы жаулап алынған Шушадан айырылғаннан бірнеше сағат өткен соң, Армения Президенті Никол Пашинян бұл хабарды жариялап, жеңілгенін мойындады. Пашинян өзінің Жолдауында: “мен Ресей мен Әзірбайжан президенттерімен 13: 00-де Қарабақ соғысын тоқтату туралы Декларацияға қол қойдым. Жарияланған мәлімдеменің мәтіні мен үшін және менің халқым үшін өте ауыр”, – деп айтқан. Ресей президенті Владимир Путин бүгін кешке 00.00-ден (Мәскеу уақытымен) Әзірбайжан мен Армения арасындағы бітімнің басталғанын жариялады.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları