Kazakistanlı İmanbek “Grammy” müzik ödülüne aday gösterildi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Kazakistanlı İmanbek “Grammy” müzik ödülüne aday gösterildi

Kazakistanlı İmanbek Zeikenov Amerikan Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

27 Kasım 2020
Shakhsanam Niyazkhajiyeva
Grammy ödülüne aday gösterildi
İmanbek

Kazakistanlı İmanbek Zeikenov, Amerikan Grammy Ödülü’ne aday gösterildi. Müzik dünyasının saygın ödülü için aday gösterilen ilk Kazak Türkü müzisyen oldu. Adayların listesi Grammy’nin resmi internet sitesinde yayımlandı. Bu çalışma bir yıl önce topal, amatör müzisyen tarafından yayımlanmıştı. Dünya listelerinde İmanbek’in eseri YouTube’da 117 milyon görüntülemeyi aştı.

***

(Kazakistan lehçesinde)

Бос уақытында музыка жазып аты шыққан Қазақстандық Иманбек Зейкенов АҚШ-тың «Grammy» силығына ұсынылды. Ол, бұл беделді сыилыққа ұсынылып отырған алғашқы Қазақстандық музыкант. Номинанттардың тізімі, Грэммидің ресми сайтында жарияланды. Иманбектің онда, Сэнт Джонның орындауындағы “Роузес” әніне жазған ремиксі кіріпті. Бұл туындыны, ақсулық әуесқой музыкант бір жыл бұрын жариялаған. Әлемдік чарттарда жерлесіміздің дәл осы еңбегі оригиналдан асып түсті. Ал, Youtube-те ол 117 млн қаралым жинап трендке шықты.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları