Ermenistan, ibadethaneleri hedef alıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Ermenistan, ibadethaneleri hedef alıyor

Ermenistan’ın hukuk dışı saldırıları sınır tanımıyor. Sık sık sivil yerleşim yerlerini vuran Ermenistan, ibadethaneleri de hedef alıyor.

16 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Ermenistan, ibadethaneleri hedef alıyor

Gence Müftüsü Hacı Tahir Abbasov ve Gence Rus Ortodoks Kilisesi Temsilcisi saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu. İki din adamı, uluslararası toplumu tepki göstermeye davet etti.

Gence Müftüsü Tahir Abbasov, Ermenistan’ın defalarca ibadethaneleri hedef aldığını vurguladı. Gence Rus Ortodoks Kilisesi temsilcisi Denis Stogolov da, Ermenistan’ın saldırıları yüzünden camilerin yanı sıra, kiliselerin de zarar gördüğünü söyledi.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/ermenistan-ibadethaneleri-de-hedef-aliyor/5f89bcdd01a30a33c0883756 , 16/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları