Ermenistan için savaşan PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmaları çıktı! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Ermenistan için savaşan PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmaları çıktı!

Ermenistan tarafında çok sayıda zayiat yaşandığını ifade edilen konuşmalarda, Azerbaycan ordusu tarafından kullanılan silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) etkili olduğu söyleniyor.

6 Ekim 2020
Hilal Ülkü Şahin ve Shakhsanam Niyazkhajiyeva
Türkiye, Azerbaycan
Ermenistan için savaşan PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmaları çıktı!

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyon devam ederken, Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisinin açıkladığı telsiz konuşmaları kanlı iş birliğini ortaya çıkardı. Suriye ve Irak’tan gelen PKK bağlantılı teröristlerin Karabağ’da, Ermenistan adına savaştığı belirtildi. Açıklama ile beraber ses kayıtları da paylaşıldı.

***

(Kazak Lehçesi)

Арменияның көптеген құрбандары туралы айтылған әңгімелерде Әзірбайжан армиясы қолданатын Қарулы ұшқышсыз ұшақтар (Сиха) тиімді екендігі айтылған.
Әзірбайжанның оккупацияланған территорияларын құтқару үшін бастаған операциясы жалғасып жатқанда, Әзірбайжанның мемлекеттік қауіпсіздік қызметі жариялаған радиобайланыс қанды ынтымақтастықты анықтады. Сирия мен Ирактан келген ПКК-мен байланысты террористер Армения атынан Қарабахта соғысқан. Сипаттамамен бірге аудио жазбалар да бөлінді.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: