Ermenistan yoğun şekilde silahlandırılıyor! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Ermenistan yoğun şekilde silahlandırılıyor!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Müşaviri, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Rusya’nın 17 Temmuz’dan itibaren yoğun bir şekilde silahlandırdığını dile getirdi.

1 Eylül 2020
Hilal Ülkü Şahin
Azerbaycan
Rus askeri kargo uçağı Ilyushin Il-76

Aralarında IL-76 stratejik uçakları da olmakla beraber Ermenistan’ı silahlandıran Rusya yaptığı açıklamada, uçakların inşaat malzemesi taşıdığını iletti.

Yanıtın tatmin edici olmadığını belirten Hacıyev,
“İnşaat malzemeleri genellikle uçaklarda taşınmaz, bunun için başka araçlar da var” ifadelerine yer verdi. “Gözlemlere dayanarak, silahların Ermenistan’dan Suriye topraklarına sevk edildiğine dair bilgilerimiz de var” şeklinde konuştu.

Eski Sovyet ülkesi Ermenistan’da, Rusya’nın 4 askeri üssü ve 10 bin civarında askeri bulunuyor.

Kaynak: (https://www.google.com/amp/s/tr.euronews.com/amp/2020/08/29/azerbaycan-rusya-17-temmuz-dan-bu-yana-ermenistan-yogun-sekilde-silahland-r-yor , 01/09/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları