Erşat Salihi Paşayeva’yı tebrik etti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Erşat Salihi Paşayeva’yı tebrik etti

Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşat Salihi, Azerbaycanda tekrardan milletvekili seçilen Ganire Paşayeva’yı tebrik etti.

11 Şubat 2020
Mete Korkmaz ve Nuray Türksoy
Türkmen
Erşat Salihi ve Ganire Paşayeva

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Azerbaycan’da düzenlenen seçimde tekrardan milletvekilliğine seçilen Ganire Paşayeva’ya tebrik mesajı gönderdi.

Türkmeneli’de gerçekleşen IŞİD saldırıları döneminde adından söz ettiren ve Türkmen göçmenlere aylık gelirini bağışlayan Ganire Paşayeva, Azerbaycan Cumhuriyeti seçimlerinde tekrar yükselmeye hak kazandı.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’yı telefonda arayarak tebrik mesajlarını iletti.

Azerbaycan Parlamentosunda 4. Dönem tekrardan seçilmeye hak kazanan Ganire Paşayeva Irak Türkmenlerinin davasını sürekli duyurma çabasında olmuştur. Gittiği her ülkede Irak Türkmenleri ve Türk Dünyası’na desteğini sürdüren Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva,  Avrupa Konseyi’ni Türkmenlere destek olmaya çağırmıştı.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

İraq Türkmən Cəbhəsi lideri Ərşad Saleh, Azərbaycan’da keçirilən seçkidə təkrar millətvəkili olan Qənirə Paşayeva’ya təbrik mesajı gönderdi .

Türkməneli’də baş tutan İŞİD hücumları zamanında adından söz etdirən və Türkmən immiqrantlara aylıq gəlirini bağışlayan Qənirə Paşayeva, Azərbaycan cümhuriyyəti seçimlərində təkrar yüksəlməyə haqq qazandı.

Ərşad Saleh millət vəkili Qənirə Paşayeva’ya zəng edərək telefonda təbrik etdi.

Azərbaycan parlamentində 4 dəfə tekrardan seçilən Qənirə Paşayeva İraq Türkmənlərinin mübarizəsini davamlı duyurmaya çalışmışdır.
Getdiyi hər ölkədə İraq Türkmənləri və Türk Dünyası’ na dəstəyini sürdüren Paşayeva, Avropa Konseyi’ne Türkmənlərə dəstək olmağa çağırmışdı.

Kaynak:https://www.kerkuk.net/2020/02/10/salihi-pasayevayi-tebrik-etti/

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: