Gagauz sporcu olimpiyatlarda

31 Ocak'ta Roma'da düzenlenen atletizm dünya müsabakasında Moldovayı temsil eden Gagauz sporcu Elena Kılçık 2 gümüş madalya alarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. 


Gagauz

Sporcu Elena Kılçık ve Başkan Irına Vlah

31 Ocak’ta Roma’da düzenlenen atletizm dünya müsabakasında Moldovayı temsil eden Gagauz sporcu Elena Kılçık 2 gümüş madalya alarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.

87 kg kategorisinde yarışan sporcu önce 126 kg daha sonra ise 98 kg’yi kaldırarak toplamda 224 kg kaldırmış ve 2 gümüş madalyanın sahibi olmuştur. Böylece 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlarında Moldova’yı temsilen Olimpiyatlara gitmeye hak kazanmıştır. Gagauzya Başkanı sporcuyu kutlayıp ona çiçek ve dizüstü bilgisayar hediye etti.

Kaynak:AnaSözü

***

Gagauz Lehçesinde

2020-ci yılın Büük ayin (yanvar) 31-dä İtaliyanın başkasabasında Rimda aar atletikada Dünnää Kuboonda Gagauziyadan sportsmenka Elena KILÇIK, Moldovanın komandasında olarak, iki gümüş medali kazandı.

Birinci medaliyi o kazandı 87 kg kategoriyasında, itiripta kaldırıp 126 kilalık ştangayı. Sora dördüncü oldu çekiylän kaldırıp 98 kg ştangayı. Bu iki uprajneniya esabına görä, 224 kg kaldırıp (126 kg + 98 kg), gagauz sportsmenkası 2-ci gümüş medaliyi aldı.

Bu turnirda sayılan ballara görä Elena KILÇIK kazandı hak Moldova Respublikası için 2020-ci yılda Tokioda (Yaponiya) yaz Olimpiadasında pay almaa.

Bu büük başarıylan sportsmenkayı kutladı Gaguziyanın Başkanı, baaşlayıp ona çiçek hem bir noutbuk.

 

Yazar

Mete Korkmaz

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar