Gagauz sporcu olimpiyatlarda

31 Ocak'ta Roma'da düzenlenen atletizm dünya müsabakasında Moldovayı temsil eden Gagauz sporcu Elena Kılçık 2 gümüş madalya alarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. 


Gagauz

Sporcu Elena Kılçık ve Başkan Irına Vlah

31 Ocak’ta Roma’da düzenlenen atletizm dünya müsabakasında Moldovayı temsil eden Gagauz sporcu Elena Kılçık 2 gümüş madalya alarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.

87 kg kategorisinde yarışan sporcu önce 126 kg daha sonra ise 98 kg’yi kaldırarak toplamda 224 kg kaldırmış ve 2 gümüş madalyanın sahibi olmuştur. Böylece 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlarında Moldova’yı temsilen Olimpiyatlara gitmeye hak kazanmıştır. Gagauzya Başkanı sporcuyu kutlayıp ona çiçek ve dizüstü bilgisayar hediye etti.

Kaynak:AnaSözü

***

Gagauz Lehçesinde

2020-ci yılın Büük ayin (yanvar) 31-dä İtaliyanın başkasabasında Rimda aar atletikada Dünnää Kuboonda Gagauziyadan sportsmenka Elena KILÇIK, Moldovanın komandasında olarak, iki gümüş medali kazandı.

Birinci medaliyi o kazandı 87 kg kategoriyasında, itiripta kaldırıp 126 kilalık ştangayı. Sora dördüncü oldu çekiylän kaldırıp 98 kg ştangayı. Bu iki uprajneniya esabına görä, 224 kg kaldırıp (126 kg + 98 kg), gagauz sportsmenkası 2-ci gümüş medaliyi aldı.

Bu turnirda sayılan ballara görä Elena KILÇIK kazandı hak Moldova Respublikası için 2020-ci yılda Tokioda (Yaponiya) yaz Olimpiadasında pay almaa.

Bu büük başarıylan sportsmenkayı kutladı Gaguziyanın Başkanı, baaşlayıp ona çiçek hem bir noutbuk.

 

Yazar

Mete Korkmaz

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.