Göreve hazırız!

Çevre Mühendisleri ve İş güvenliği Uzmanlarının afet bölgelerinde görevlendirilmesi için açık çağrıdır.


Paylaşın:

Yaşadığımız afet dolayısıyla hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Alllah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.

Bu bir göreve çağrı yazısıdır. Yaşadığımız dönemde herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor elbette. Haberleri izledikçe hepimizin yüreği kan ağlıyor. Fakat hayat devam ediyor ve bundan sonrasında yapılacak çok fazla işimiz var. Şüphesiz bu konuda hepimize görev düşecektir.

Bu çağrıyı Çevre Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı olarak sahada aktif görev yapan biri olarak yapıyorum.  Kamuda ya da özel sektörde çalışan birçok meslektaşımızın aynı duygularla çağrımı benimseyeceğinden ve göreve atılacağından şüphem yok.

Afet sonrasında atıklar, atıksular ve hava kirliliği çeşitli hastalıklara sebep olacak risk faktörleridir. Ve kontrol altına alınmaz ise ciddi boyutlara ulaşabilir. Özellikle kış şartlarının ağır geçtiği bir coğrafyada bu risk etkisi oldukça yüksektir.  Atık, atıksu ve hava kirliliği konularıyla ilgili bizzat sahada çalışan bizlerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanılabilir. Bizler iyi bir organizasyon ve koordinasyonla bu konuda mücadele edebiliriz, etmek isteriz.

Bu vesileyle Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, İSGÜM’e,  TMMOB’a, Çevre Mühendisleri Odası’na ve tüm meslektaşlarıma açık çağrı yapıyorum: Lütfen konuyla ilgili şimdiden bir organizasyon oluşturalım ve sahada çalışmaya başlayalım. Bizleri bu mücadeleye dâhil edin.

Meslektaşlarımdan bu konuda kamuoyu oluşması için destek rica ediyorum. Gün birlik günü, şimdi görev zamanıdır.

Yazar

Şadiye Okur

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar