Herson’da Kırım günleri – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Herson’da Kırım günleri

Ukrayna’nın Herson kentinde mart ayında Kırım Günleri düzenlemesi planlanılıyor.

28 Ocak 2020
Mete Korkmaz ve Nuray Türksoy
Kırım
Kırım Tatar Bayrağı

Herson Valisi Yuriy Gusev’in gazetecilere yaptığı açıklamada, “Mart ayında Herson’da Kırım Günleri düzenlemeyi planlıyoruz. Bu etkinliğe Kırım Tatar Milli Meclisi’nin temsilcilerini de davet edeceğiz. Bu konuyu Ukrayna Cumhurbaşkanının Kırım Temsilciliğiyle görüştük.” diye kaydetti.

Gusev, işgal edilen Kırım konusunun sürekli gündemde tutulması gerektiğini de vurguladı.

Azerbaycan Lehçesinde

Herson’ da Krım günləri

Ukrayna’nın Herson şəhərində mart ayında Krım günləri keçirilməsi planlaşdırılır. Herson qubernatoru Yuriy Gusev’in jurnalistlərə verdiyi müsahibədə, “Mart ayında Herson’sa Krım günləri keçirməyi planlaşdırırıq . Bu tədbirə Krım Tatar Milli Məclisi’ nin təmsilçilərini də dəvət edəcəyik. Bu mövzuya Ukrayna Respublikasının Krım Təmsilçiliyi ilə də görüşdük .” deyə bildirdi.

Gusev , işğal edilən Krım məsələsinin davamlı gündəmdə tutulmasının vacibliyini vurğuladı.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: