DUYURU   • Kültür ve Turizm Bakanlığı ne yaptığını sanıyor?   • Işınsu

İşgalci Ermenistan Karabağ’daki ormanları yakıyor

Karabağ, Azerbaycan toprağı olup Ermenistan tarafından işgal edilmiştir. Karabağ’daki her canlıya zulmeden Ermenistan şimdi de Karabağ ormanlarını yakmaktadır.

16 Ocak 2020
Mete Korkmaz
Karabağ
Karabağ’daki orman yangınları böyle görüntülendi

Ermenistan tarafından işgal edilen Azerbaycan toprağı Karabağ’da Ermeni idaresinin insanlığa olduğa kadar doğaya da düşmanlık beslediğini ispatlar nitelikte iddialar ortaya atıldı. Bu iddialara göre işgalci Ermenistan, Karabağ’daki ormanları yok ediyor.

ASAS Medya’nın haberleştirdiği iddia sahibi aktivist Ayko Sargsyan, sosyal medya hesabından Serseng rezervuarının sol yakasında bulunan ormanın birkaç gün boyunca yakıldığını dile getirdi. Sargsyan, olay yerinden iddiasını destekleyecek fotoğraflar da paylaştı.

Ermenistan, uzun yıllardır sınır bölgesi yakınlarında orman yangınları yapıyor ve sistematik olarak Serseng rezervuarının seviyesini yükseltiyor.

Kaynak: Tamga Türk

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları