IŞİD, Türkmen ilçesi Dakuk’a saldırdı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

IŞİD, Türkmen ilçesi Dakuk’a saldırdı

Terör örgütü IŞİD, Türkmen ilçesi Dakuk’a saldırı düzenledi.

30 Ocak 2020
Mete Korkmaz ve Nuray Türksoy
Dakuk
Dakuk İlçesi

Terör örgütü IŞİD, Türkmen ilçesi Dakuk’a bombalarla saldırdı. Patlatılan bombanın ardından, Irak Ordusu 45. Alay Komutanlığı ile IŞİD arasında çatışmalar yaşandı. Dakuk, Irak’ta tartışmalı bölgelerden olup stratejik önemi nedeniyle terör örgütü IŞİD’in en çok güç kazanmak istediği yerler arasında olduğu  yetkililer tarafından söylenen bilgiler arasında.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Terror təşkilatı İŞİD, Türkmən ilçəsi Dakuk’ a bombalarla hücum edib. Partladılan bombanın ardınca, İraq ordusu 45. Alay komandirliyi ilə İŞİD arasında atışmalar yaşanıb. Dakuk, İraq’ da mübahisəli bölgələrdən olub stratejik önəmi səbəbiylə terror təşkilatı İŞİD’ın ən çox güc qazanmaq istədiyi yerlər arasında olduğu bilinir.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: