İskeçe Türk Birliği maske yapımına başladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

İskeçe Türk Birliği maske yapımına başladı

İskeçe Türk Birliği (İTB) tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgınıyla mücadele kapsamında yüz maskesi yapımına başladı.

11 Nisan 2020
Mete Korkmaz
İskeçe
İskeçe Türk Birliği maske yapımına başladı

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu kararıyla, derneği el sanatları öğretmenleri tarafından çok kullanımlı bez maske ve medikal kumaştan yapılan tek kullanımlık yüz maskesi üretimine geçildi.

Dernek tarafından hazırlanan maskeler; İskeçe Türk Birliği yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, azınlık kurumları ve yerel yönetim birimleri yöneticileri aracılığıyla Batı Trakya Türk halkına ulaştırılacak.

İskeçe Türk Birliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Son derece hassas bir dönemden geçen toplumumuza, özellikle de ek önlemlerle daha da zor günler yaşayan İskeçe ilindeki vatandaşlara yönelik, iyi niyetli bir dayanışma hareketi olarak hayata geçirdiğimiz bu çalışmada, yardımını esirgemeyen herkese teşekkür eder, en kısa sürede yeniden hayatın normal temposuna dönüleceğine olan ümidimizi paylaşırız.” ifadelerine yer verildi.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları