Japonya Kırgızistan’a ambulans hibe etti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Japonya Kırgızistan’a ambulans hibe etti

Japonya’nın Kırgızistan Büyükelçiliği, “Grass Roots Human Security” programı adı altında Kırgızistan’da bulunan Dağ Kurtarma Servis Fonu’na 4 ambulans bağışladığını açıkladı.

10 Nisan 2020
Mete Korkmaz
Japonya-Kırgızistan
Japonya Kırgızistan’a 4 ambulans hibe etti

Araçlar Kırgızistan hükumeti ile ortak başlatılan bir proje sonucunda hediye edildi. Araçların toplam değerinin 96 bin dolar civarında olduğu belirtiliyor. Büyükelçilikten yapılan açıklamada, “2 ambulans Dağ Kurtarma Servisi tarafından kullanılmak üzere Bişkek, Karaköl ve Oş bölgelerine gönderildi. İki tane ambulans daha Kemin ve Aksu bölge merkezlerine ulaştırılacak” ifadeleri kullanıldı.

Büyükelçilik, koronavirüs nedeniyle herhangi bir seremoninin gerçekleşmeyeceğini bildirdi. Kırgızistan, Orta Asya’da ekonomik olarak en fakir ülkelerden biri olarak görülüyor. Altyapı ve hizmet sektörlerinde ülkenin önemli açıkları bulunuyor.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları