Kazakistan Dışişleri: Astana Görüşmeleri büyük ihtimalle ertelenecek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Kazakistan Dışişleri: Astana Görüşmeleri büyük ihtimalle ertelenecek

Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tilevberdi, Kazakistan başkentinde Suriye barış görüşmeleri için toplanılan “Astana görüşmeleri”nin büyük ihtimalle gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

11 Mart 2020
Mete Korkmaz
Kazakistan
Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tilevberdi

Tilevberdi, gazetecilere bugün verdiği açıklamada, bu ay görüşmelerin yapılmasının muhtemel olmadığını ve gelecek toplantının ne zaman olacağının da belli olmadığını belirtti. Tilevberdi, “Mart ayında toplantı yapılması kararı Aralık ayında verilmişti ama şimdi durum değişti. Büyük ihtimalle görüşmeler yapılmayacak” dedi.

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Astana görüşmelerinin Mart ayında gerçekleştirileceğini ifade etmişti. Mart ayının başlangıcında Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Şahrat Nurişyev de koronavirüs nedeniyle belirli ülkelerin temsilcilerine ülkeye girişte çeşitli sınırlamaların getirileceğini duyurmuştu.

Astana formatındaki görüşmeler 2015’ten beri Birleşmiş Milletler ile uyumlu bir şekilde Suriye’deki sorunlara bir son vermek için toplanıyordu.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları