Kıbrıs’tan AB’ye uyarı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Kıbrıs’tan AB’ye uyarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, AB üyesi Güney Avrupa Ülkeleri (MED7) Altıncı Zirvesi sonunda kabul edilen ortak bildiri hakkında yorumlarda bulundu.

12 Eylül 2020
Dilanur Polat
Ersin Tatar
Kıbrıs’tan AB’ye uyarı

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Avrupa Birliğini’ni sağduyulu davranmaya davet etti. Tatar, açıklamasında“Avrupa Birliği Rum-Yunan ikilisini şımartmaya devam ettikçe Kıbrıs konusunun bir anlaşmayla sonuçlanma olasılığının azalmaya devam edeceğini” vurguladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve KKTC Başbakanı Ersin Tatar, ortak bildiride yer alan Doğu Akdeniz ve Kıbrıs meselesi hakkındaki ifadelerin gerçek dışı ve Rum yanlısı kararlar olduğunu belirtti. Tatar, “Bizim de hedefimiz hakkımızla, hukukumuzla AB içinde yer almaktır, Türkiye’nin de. Ancak yanlış kararlar halkımızı AB’ye karşı olumsuz yönde etkilemektedir.” dedi ve AB’yi sağ duyulu davranmaya davet etti.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları