Özbekistan Cumhurbaşkanı, ABD temsilcisini kabul etti

Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, bir çalışma ziyareti için Özbekistan'a gelen Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanı General Kenneth Mackenzie'yi 20 Ekim'de (bugün) kabul etti.


Özbekistan

Özbekistan Cumhurbaşkanı, ABD temsilcisini kabul etti

Görüşmede, Özbekistan-ABD ilişkilerinin güncel konuları ve bölgesel gündem tartışıldı. Güvenlik ve istikrara yönelik küresel zorluklara ve tehditlere karşı koymak için yapılması gerekenlere dikkat çekildi.

Afganistan’daki barış sürecinin desteklenmesi ve bu ülkenin ekonomik olarak yeniden inşasına tatbikî yardım sağlanması hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İkili askerî ve askerî-teknik iş birliği konuları da gözden geçirildi.

General McKenzie, toplantıyı düzenlediği için Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına içtenlikle teşekkür etti ve ABD’nin stratejik ortaklığı güçlendirme ve iki devlet arasında tam ölçekli etkileşimi geliştirme taahhüdünü vurguladı.

Kaynak: (https://www.uzdaily.uz/en/post/60912, 20.10.2020)

Yazar

Dilanur Polat

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar