Kırgızistan’da okullar uzaktan eğitim sistemine geçiyor

Kırgızistan’da koronavirüs nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) sonrası üniversiteler ve kolejler derslere ara vermemek amacıyla uzaktan eğitim sistemine geçiyor.


Kırgızistan

Kırgızistan Milli Eğitim Heyeti

Eğitim ve Bilim Bakanı Kanıbek İsakov, üniversitelerin ve meslek liselerinin uzaktan eğitime geçmesi konusunda talimat verdi.

Bilim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, sınıfların lojistiği ve kalitesiyle ilgili tüm sorumluluk, üniversitelerin ve meslek okullarının başkanlarına aittir. Talimata göre, eğitim kurumları müdürleri uzaktan öğrenme teknolojilerini ve çevrimiçi kursları kullanarak eğitim sürecinin organizasyonunu günlük olarak izleyecek. Ayrıca öğretmenlere uzaktan eğitim teknolojilerinin kullanımı hakkında sürekli metodolojik yardım ve tavsiye sağlanacak. Buna ek, eğitim kurumlarının rektörleri ve yöneticileri 30 Mart 2020 tarihine kadar tüm derslerin öğrencilerinin orta ve nihai kontrolünü ve mezunların devlet nihai belgelendirmesini uzaktan yapma prosedürleri hakkında somut öneriler sunmalıdır.

Kaynak:QHA

Yazar

Mete Korkmaz

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar