Kırgızistan’da okullar uzaktan eğitim sistemine geçiyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Kırgızistan’da okullar uzaktan eğitim sistemine geçiyor

Kırgızistan’da koronavirüs nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) sonrası üniversiteler ve kolejler derslere ara vermemek amacıyla uzaktan eğitim sistemine geçiyor.

26 Mart 2020
Mete Korkmaz
Kırgızistan
Kırgızistan Milli Eğitim Heyeti

Eğitim ve Bilim Bakanı Kanıbek İsakov, üniversitelerin ve meslek liselerinin uzaktan eğitime geçmesi konusunda talimat verdi.

Bilim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, sınıfların lojistiği ve kalitesiyle ilgili tüm sorumluluk, üniversitelerin ve meslek okullarının başkanlarına aittir. Talimata göre, eğitim kurumları müdürleri uzaktan öğrenme teknolojilerini ve çevrimiçi kursları kullanarak eğitim sürecinin organizasyonunu günlük olarak izleyecek. Ayrıca öğretmenlere uzaktan eğitim teknolojilerinin kullanımı hakkında sürekli metodolojik yardım ve tavsiye sağlanacak. Buna ek, eğitim kurumlarının rektörleri ve yöneticileri 30 Mart 2020 tarihine kadar tüm derslerin öğrencilerinin orta ve nihai kontrolünü ve mezunların devlet nihai belgelendirmesini uzaktan yapma prosedürleri hakkında somut öneriler sunmalıdır.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları