Kırgızistan’da seçimlere ilişkin inceleme başlatıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Kırgızistan’da seçimlere ilişkin inceleme başlatıldı

Olaylı 4 Ekim seçimleri sonrası Kırgızistan’da sular durulmak bilmiyor.

26 Ekim 2020
Hakan Güler
Kırgızistan Eski Cumhurbaşkanı Ceenbekov

Şaibeli olduğu gerekçesiyle halkın sokaklara döküldüğü, Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un istifa ettiği, tutuklu bulunan eski Cumhurmaşkanı Atambayev’in hapisten kaçırıldığı ve daha birçok olayla sonuçlanan 4 Ekim seçimleri sonrası Kırgızistan Başsavcılığı, kitlesel protesto gösterilerine yol açan ihmallerin incelenmesine karar verdi.

Seçimleri protesto eden halk, aralarında Cumhurbaşkanlığı konutu da olmak üzere birçok devlet kurumunu talan etmiş, ordu sokağa inmek zorunda kalmıştı.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/kirgizistanda-4-ekimdeki-genel-secimlere-iliskin-inceleme-baslatildi/5f94318401a30a36ec95823c, 25.10.2020)

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları