Kırım Tatar güreşçiden büyük başarı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Kırım Tatar güreşçiden büyük başarı

Ukrayna Milli Güreş Takımı ile katıldığı Avrupa Güreş Şampiyonasında mücadele eden Kırım Tatarı Lenur Temirov, Norveçli güreşçi Andre Berge ile yaptığı üçüncülük karşılaşmasını kazanarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

12 Şubat 2020
Mete Korkmaz
Kırım
Kırım Tatarı güreşçi Lenur Temirov

Ukrayna Milli Güreş Takımı ile katıldığı Avrupa Güreş Şampiyonasında mücadele eden Kırım Tatarı Lenur Temirov, Norveçli güreşçi Andre Berge ile yaptığı üçüncülük karşılaşmasını kazanarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

Temirov’un bu başarısıyla beraber Ukrayna Milli Güreş Takımı, İtalya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 1 altın, 2 bronz madalya kazanmış oldu.

Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi, AKPM Ukrayna Heyeti Başkan Yardımcısı, Ukrayna Parlamentosu Ses (Golos) Partisi Milletvekili Rüstem Umerov, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Soydaşımız, Ukrayna güreş milli takımının üyesi Lenur Temirov, İtalya’daki Avrupa Şampiyonasında bronz madalya kazandı. Bu onun Avrupa Şampiyonasında elde ettiği ikinci madalyası. Ayrıca Lenur daha önce Dünya Şampiyonasında da madalya kazanmıştı! Temirov dışında şampiyonada Ukraynalı güreşçilerden Semen Novikov altın, Mıkola Kuçmıy bronz madalya kazandı! Ukrayna Güreş Milli Takımını zaferle kutluyoruz!” dedi.

***

Azerbaycan Lehçesinde

Krım Tatar güləşçidən böyük qələbə

Ukrayna milli güləş komandası ilə qatıldığı Avropa güləş çempionatında mübarizə aparan Krım Tatari Lenur Temirov , Norveçli güləşçi Andre Berge ilə keçirdiyi üçüncülük qarşılaşmasını qazanaraq , bürünc medal sahibi oldu .

Temirov’ un bu uğuru ilə bərabər Ukrayna Milli güləş komandası , İtalya’da keçirilən Avropa güləş çempionatında 1 qızıl 2 bürünc medal qazanmış oldu .

Krım Tatar Milli qurultayı nümayəndəsi , AKPM Ukrayna heyəti sədr yardımçısı , Ukrayna Parlamenti Səs ( Golos) Partiyası Millət vəkili Rüstəm Umerov , sosyal şəbəkədə yazdığı açıqlamada ” Soydaşımız , Ukrayna güləş milli komandasının üzvü Lenur Temirov , İtaliya ‘ dakı Avropa çempionatında bürünc medal qazandı . Bu onun Avropa çempionatında əldə etdiyi ikinci medalıdır. Temirov’dan başqa Ukraynalı güləşçilərdən Semen Novikov qızıl , Mikola Kuçmıy bürünc medal qazandı . Ukrayna güləş milli komandasını təbrik edirik .” dedi .

Kaynak:TamgaTürk

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları