Kırımlı hekim Aziz Bey anısına Yarışma ve Yaz Okulu - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Kırımlı hekim Aziz Bey anısına Yarışma ve Yaz Okulu

İstanbul Uluslararası Hukuk Merkezi ve Türk Kızılayı tarafından İstanbul Heybeliada’da Kırımlı hekim Aziz Bey’in hatırasına “İnsancıl Hukuk Yarışması” ve “İleri Seviye Yaz Okulu” düzenleniyor. 

11 Şubat 2021
Kâmil Engin

 

 

İstanbul Uluslararası Hukuk Merkezi’nin (ICIL), Türk Kızılayı ile birlikte düzenlediği ve ilk olarak geçen yıl düzenlenen “Kırımlı Doktor Aziz Bey İnsancıl Hukuk Yarışması ve İleri Yaz Okulu programının ikinci safhası, bu yılın Temmuz ve Ağustos aylarında İstanbul Heybeliada’da yapılacak.

Türk Kızılayı’nın kurucu ve ilk başkanlarından, Kırımlı hekim Aziz Bey’in anısına düzenlenecek programların çalışma dili İngilizce olacak.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin (ICRC) işbirliğiyle gerçekleşecek olan İnsancıl Hukuk Yarışması 4-8 Ağustos, İleri Seviye Yaz Okulu ise 30 Temmuz – 3 Ağustos 2021 tarihlerinde tertip edilecek.

Yarışmaya müracaat etmek için şu linkten bilgi alınabilir: https://icil.org.tr/azizbeyihl

 

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları