Macaristan’dan Türkiye’ye destek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Macaristan’dan Türkiye’ye destek

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği’ne (AB), sığınmacılar konusunda Türkiye’ye söz verdiği 6 milyar avroyu bir an önce ödemesi çağrısı yaptı.

19 Haziran 2020
Hilal Ülkü Şahin
Macaristan, Türkiye
Macaristan’dan Türkiye’ye destek

Türkiye ile Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovakya’nın oluşturduğu Vişegrad Grubu ülkelerinin dışişleri bakanları arasında gerçekleştirilen video konferansta, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile AB arasındaki stratejik ilişkilerin güçlendirilmesini desteklediğini ifade etti.

Bakan, açıklamasında ayrıca,

“Eğer Türkiye göç dalgasını durdurmazsa biz Orta Avrupa ülkeleri olarak bu sığınmacılarla hemen karşılaşmış olacağız. Sığınmacılar, Türk-Yunan sınırını geçtiği takdirde birkaç günde Macaristan’ın güney sınırlarına ulaşırlar. Biz böylesi bir durumla karşılaşmak istemiyoruz. Bu yüzden AB bir an önce Türkiye’ye söz verdiği 6 milyar avroyu ödemeli.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: (https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/macaristandan-abye-turkiyeye-soz-verilen-6-milyar-avro-bir-an-once-odenmeli/5eec9a4e01a30a398411e005 , 19/06/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları