Moldova Başbakanı Gagauzyadaydı

Moldova Başbakanı İon Kiku Valkaneş Sanayi Parkını ziyaret etmek amacıyla Gagauzya'yı ziyaret etti. Moldova başkanlık seçimleri yaklaştıkça Moldovalı ziyaretçilerin Gagauzya'ya ziyaret sıklığı da yoğunlaştığı gözlemlendi.


İon Kiku

Moldova Başbakanı İon Kiku

Moldova’da bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinden ötürü siyasetçilerin Gagauzya’ya olan ilgisi ve ziyaretleri de arttı.  Moldova Cumhurbaşkanının Gagauzya ziyareti sonrası 23 ocak tarihinde de Moldova Başbakanı İon Kiku Gagauzya’yı ziyaret etti.

Başbakan İon Kiku, özel statüsü olan ve Moldova’nın güneyinde bulunan Valkaneş Sanayi Parkını ziyaret ettikten sonra bölge insanıyla bir takım görüşmeler yaptı.

***

(Gagauz lehçesinde)

Bu yılkı Prezident seçimnerin lüzgeri başladı sıkça Gagauziyada esmää. Moldovanın büük adamnarı biri-biri ardı burayı gelerlär.

Büük ayın (yanvar) 21-dä Prezident İgor DODON bir vizitlan geldi. Şindi da Moldova Premyer-ministrusu İon KİKU geler.

Canabisi uurayacek Valkaneşä, bakıp orada nicä işlär gider romın lițeyindä hem serbest industriya zonasında. Sora da İon KİKU buluşacek Valkaneş rayonun aktivınnan.

Kaynak:Anasözü

Yazar

Mete Korkmaz

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar