Mübariz İbrahimov’un kanı yerde kalmadı! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Mübariz İbrahimov’un kanı yerde kalmadı!

Azerbaycan Türklerinin millî kahramanı Mübariz İbrahimov’un şehit olduğu bölge, işgalden kurtarıldı.

4 Ekim 2020
Hakan Güler
Mübariz İbrahimov
Mübariz İbrahimov’un kanı yerde kalmadı!

18 Haziran 2010 tarihinde sessiz sedasız, tek başına işgalci Ermeni mevzilerine saldıran ve onlarca Ermeni askerini etkisiz hale getirdikten sonra şehit düşen Mübariz İbrahimov, Azerbaycan Türklerinin millî kahramanları arasında yerini aldı. “21. yüzyılın Kürşat”ı olan İbrahimov, Ermenilere karşı tek başına mücadele göstererek tüm Türk dünyasına örnek oldu. Tıpkı Kürşat gibi o da şehit oldu fakat yenilmedi. Onun bu kahramanlığından sonra, başta Azerbaycan Türkleri olmak üzere tüm Türk dünyasına Karabağ’ın işgalden kurtuluşu için umut ışığı oldu.

Bugün, 4 Ekim 2020. Azerbaycan Millî Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, Azerbaycan ordusunda yetişen nice Mübariz, şehitlerin kanını yerde bırakmayarak bölgeyi işgalden kurtardı. Mübariz’in ve Türk dünyasının tüm şehitlerinin ruhu şad olsun!

Kaynak: (https://www.haber7.com/dunya/haber/3020523-efsane-kahraman-mubariz-ibrahimovun-sehit-oldugu-bolge-isgalden-kurtarildi, 04.10.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları