Ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan’da duyacağız – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan’da duyacağız

Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilcisi Derya Akdemir basın açıklamasında: “Ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan’da duyacağız.” dedi.

22 Eylül 2020
Oktay Hacimusali Musayev
Azerbaycan
Azerbaycan Ordusu

Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilcisi: “Ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan’da duyacağız.”

Bu sözleri yaptığı basın açıklamasında Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilcisi Derya Akdemir söyledi. Derya Akdemir artık Ermenilerin hiçbir şekilde hak ve hukuk dilinden anlamadığını, Karabağ’da Ermeniler tarafından işgal edilmiş olan toprakların bir an önce kahraman Azerbaycan ordusu tarafından işgalden kurtarılması gerektiğini özellikle dile getirdi.

Batı Azerbaycan Temsilcisinin sözlerine göre, yıllardır Azerbaycan topraklarını işgal eden, Batı Azerbaycan diye bilinen şu anki Ermenistan topraklarından o bölgenin öz halkını kovan (o dönemde Sovyetler Birliği’ni) ve ülkelerini tek uluslu devlete dönüştüren Ermenilere, Türkiye hariç bütün dünya yıllarca arka çıktı. Azerbaycan’a karşı çifte standart uygulandı: “Ama artık buna ”dur” diyecek güçlü bir Azerbaycan ordusu var ve bu ordu ülke lideri sayın İlham Aliyev’in sadece bir emrini bekliyor. Dün Şemkir’de gerçekleşen provokasyon eylemi de artık bardağı taşıran son damla oldu, vurulan İHA kahraman Azerbaycan ordusunun gücünü bir kez daha kanıtlamış oldu. Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilciliği olarak Azerbaycan devletinin ve ordusunun sadece yanındayız demekle yetinmiyoruz, aynı zamanda bizler Azerbaycanız, bizler esir yurtlarımızın sesiyiz. Bu savaş burada bitmeyecek, Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de söylediği gibi biz eninde sonunda kendi öz dedemizden, babamızdan kalan topraklara günün birinde geri döneceğiz. O gün çok uzakta değil. İnşallah, ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan’da duyacağız.”

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları