ORTAK ACIYMIŞ

  23 Nisan 2015 Nasıl dış siyasetse Avrupa’sı, Rusya’sı, ilgili ilgisiz dünya devletleri “soykırım tanıma” oylaması sırasına girdiler. Sırada Hitlerin Almanya’sı var. (Yahudi’yi fırınlayan da biz idik herhalde) Yarın 24 Nisan. Nefesler tutuldu şimdi de Obama “soykırım” diyecek mi? ona bakılıyor. Şairin dediği gibi “Gitgide artıyor yalnızlığımız”.Mesul makamdakilere göre “pek değerli bir yalnızlık”. Dışarıdakine, içeriden […]


 

23 Nisan 2015

Nasıl dış siyasetse Avrupa’sı, Rusya’sı, ilgili ilgisiz dünya devletleri “soykırım tanıma” oylaması sırasına girdiler. Sırada Hitlerin Almanya’sı var. (Yahudi’yi fırınlayan da biz idik herhalde) Yarın 24 Nisan. Nefesler tutuldu şimdi de Obama “soykırım” diyecek mi? ona bakılıyor.

Şairin dediği gibi “Gitgide artıyor yalnızlığımız”.Mesul makamdakilere göre “pek değerli bir yalnızlık”.

Dışarıdakine, içeriden de destek geliyor. Hükümetin başdanışman yaptığı Ermeni asıllı zat da “soykırım” diyor.

Ana muhalefet dersen o da aynı kafadan aday bulmuş öyle seçime gidiyor.

Mecliste grubu olan ırkçı, ayrılıkçı diğer parti meclis başkanlığının buna karşı hazırladığı ortak metne imza koymuyor. Devlet adına açıklama geliyor;

“Birinci Dünya Savaşı koşullarında bu acıları yaşayan, farklı etnik ve dini kökene mensup milletlerin torunları olarak yaşananları anlıyor, hayatını kaybeden masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyor, torunlarına taziyelerimizi sunuyoruz.”

Biz İstiklal Harbini kendi evimizde değil de deplasmanda yapmışız sanki? Van’daki, Erzurum’dakini değil de Erivan’daki “sevk-i iskâna” tabi tutmuşuz? Doğu, Güneydoğu Anadolu’muzda ortaya çıkarılan toplu mezarlar, kemikler bize değil de Ermenilere aitmiş sanki?

“Türkler 1,5 milyon Ermeni katletmiş”. Karadeniz fıkrası aklıma geldi;

Vaktaki Çinliler Karadenizlilere savaş teklifi götürmüş. Karadeniz heyeti toplanıp çıkacak karara göre Çine cevap verecekmiş. Toplantı uzun sürünce korktukları zannedilmiş. Sözcü konuya açıklık getirmiş. “Korkmasına korkmadık da, o kadar Çinliyi nereye gömeceğiz? Onu tartıştık”.

1,5 milyon, bir Bursa, bir Adana şehri demek. Hani, nerede? Delil ne? Toplu mezarlar v.s. Buharlaşıp uçmadı ya. Kandırılmış Ermeni değimliydi o zor günde Sarayburnu’nda İngiliz işgal donanmasını bayraklarla karşılayanlar? Fransız askeri elbisesi giyip Osmanlıyı arkadan vurunlar? Van’da, Erzurum’da masum insanlarımızı katledenler? Ne yapacaktı peki tehcirden başka?

Tarih tekerrür etmekte. O gün Ermeni vatandaşımızı kullananlar, bugün Kürt vatandaşımızı aldatmaya çalışmaktalar.

O gün olmadı şimdi.  

Formül “4 T” kuralı.

Terör; ASALA canisi Türk diplomatlarını katledecek. Dikkat çekilecek.

Tanıma; Dış devletler soykırım yaptınız diyecekler. Türkiye’ye baskılar yapılacak. Kabule zorlanacak(O aşamadayız)

Tazminat: Suça mali fatura çıkartılacak.  Türkiye tazminata mahkûm edilecek.

Toprak: Bu kadardan sonra ardından gelecek bellidir. Toprak talep edilecek. Uluslararası dümen dalavere ile vatan coğrafyasından bir parça daha koparılacak.  

Azınlık mallarının iadesi, bir kısım Rum, Ermeni kiliselerin ihyası, canlandırılması, imarı v.s. bu yönde atılmış adımlar.  “Ak damar, o damar işte…”

Geçen yüzyılda olamadı, bu yüzyılda…

PKK projesi de o…

Bütün bunlar büyük Ermenistan için denilecek olsa niyet ortaya çıkacak.   Türk Kürt demeden, milletçe karşı durulacak.

Baştan “Kürt” için, “Kürdistan” için denecek sonunda matruşkadan Ermenistan çıkacak. Taşeron örgütü silkelesen de zaten torbadan dökülecek olan o. ASALA.

Kürdistan’a niyet Ermenistan’a kısmet.

Takvim işliyor. Senin karşı planın yok. Sen içeriyi elde tutmak derdindesin sadece. “Bize destek olmaya devam edin, yoksa din elden gidecek” diyorsun ancak. Millet bununla uyutuluyor. Ama düşman uyanık ve fırsat kolluyor. Su uyuyor o uyumuyor.

Daha da sıkışsalar “Bütün olanlar 12 yıl öncesine ait idi” Biz onlardan değiliz. Diyecekler. 1453, 1071 için de taziye bildirecekler. Çanakkale’yi de “İttihat Terakkiye fatura edecekler.

“Ortak acımızdı”, diyecek üzüntülerini bildirecekler.

O ortak acıyı tanırız.

Kuyruk acısıdır.

Türk milletine karşı.

Oldum olası bulunur bu topraklarda Bir bu acı yeter zaten bu aziz millete.

Allah başka acılar vermesin yeter ki…

***

(Regaip kandili ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı Türk milletine kutlu olsun)

 

 

                                           

Yazar

Osman Erenalp

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.