Özbekistan-Kırgızistan sınırında kavga – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı

Özbekistan-Kırgızistan sınırında kavga

Özekistan-Kırgızistan sınırında hayvan sürüsünün sınırı geçmesi üzerine kavga çıktı.

8 Ocak 2020
Kocafurkan Dinçaslan

Özbekistan-Kırgızistan sınırında 6 ocak günü  Kırgızistan’ın Celalabad Kök Taş köyünde hayvan arama sırasında sınır geçildiği için olay yaşandı. Kırgızistan Sınır Servisi açıklama yaparak “Kırgızistan vatandaşlarına ait küçük bir hayvan sürüsü komşu ülkenin bölgesine girdi. Hayvanları arama süreci sırasında Kırgız vatandaşlar kendilerini tartışmalı bir sınır bölgesinde buldular. Burada Özbekistan sınır güvenliği ile karşı karşıya geldiler. Burada sözlü tartışmalar yaşandığı bir gerilim meydana geldi.” bilgisini paylaştı.

Olayın tanıklarının ifadelerine göre tartışma önce sözlü sonrasında da kavgaya dönüştü, Özbek sınır güvenliği kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Herhangi bir can kaybının olmadığı olayda tansiyonu düşürmek için Özbek ve Kırgız sınır yetkilileri toplantı düzenledi.

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları