Özbekistan’da Koronavirüsü vaka sayısı 1500’ü aştı: Yasaklar 3 hafta daha uzatıldı!

Özbekistan’da dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüsü salgını kapsamında, güncel veriler açıklanmaya devam ediyor. Buna göre, son olarak Koronavirüsüne yakalananların sayısı 1582’ye ulaştı


Koronavirüsü

Özbekistan’da Koronavirüsü vaka sayısı 1500’ü aştı

Koronavirüsü salgını, Orta Asya ülkelerini de iyiden iyiye etkisi altına aldı. Özbekistan, Kazakistan’ın ardından bölgedeki en çok vakaya sahip ülke konumunda. Ülkede şu ana kadar koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 olarak belirtiliyor. Öte yandan, sağlığına kavuşan 261 kişinin bulunduğu da resmi makamlar tarafından kaydedildi.

Özbekistan’da kısıtlamalar ile ilgili de yeni bir düzenleme bugün açıklandı. Bu düzenlemeye göre 24 Mart’ta alınan ve süresi bugün biten kısıtlamalar 10 Mayıs’a kadar uzatıldı. Kısıtlamalara göre tüm mağazalar ve dükkanlar, gıda tedarikçileri ve eczaneler haricinde kapalı kalmaya devam edecek.

Yeni bir düzenleme olarak ise bütün taksicilere maske, eldiven ve kişisel koruyucu giysiler giyme zorunluluğu getirildi. Ülkede karantina altında kalan tüm yabancıların vizelerinin ise 1 Temmuz’a kadar uzatıldığı açıklandı. Ülkede vakaların çoğunun başkent Taşkent’te bulunduğu ifade ediliyor.

Kaynak:QHA

Yazar

Mete Korkmaz

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar