Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan halkının Nevruz’unu kutladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan halkının Nevruz’unu kutladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baharın simgesi olan Nevruz Bayramı dolayısıyla Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’a ve Kırgız halkına tebrik mesajı gönderdi.

22 Mart 2020
Mete Korkmaz
Nevruz
Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan halkının Nevruz’unu kutladı

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada yer alan Erdoğan’ın tebrik mesajı şöyle:

“Türkiye halkı adına ve kendi adıma sizin ve Kırgız halkının baharın başlangıcı, kardeşlik, barış, refah ve dayanışma sembolü olan Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Nevruz Balkanlardan Ortadoğu’ya, Anadolu’dan Orta Asya’ya kadar ciddiyetle kutlanan bir bayramdır. Dünyadaki barışı, sevgiyi ve iyi dilekleri canlandırıyor.

Nevruzun sadece ülkelerimize ve bölgemize değil tüm insanlığa refah ve barış getirmesini diliyorum. Fırsattan yararlanarak, size sağlık, mutluluklar ve başarılar, kardeş Kırgız halkına barış ve refah diliyorum.

Kaynak:QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları