Dr. Sadık Ahmet’in hayatını konu alan “Sadık Ahmet” filmi sinemalarda

Batı Trakya Türklüğünün önde gelen şahsiyetlerinden Dr. Sadık Ahmet'in hayatını anlatan "Sadık Ahmet" filmi sinemalarda gösterilmeye başladı.


Paylaşın:

 

Batı Trakya Türklerinin liderlerinden Dr. Sadık Ahmet’in (1947-1995) hayatını ve siyasî mücadelesini konu alan “Sadık Ahmet” filmi, 2 Şubat Cuma günü sinema salonlarında gösterilmeye başladı.

Hakan Yonat’ın yönettiği filmin senaryosu Mert Dikmen’e ait. MCG Film Medya şirketinin TRT desteğiyle hazırladığı filmin çekimleri Edirne’de tamamlandı.

Filmde, Dr. Sadık Ahmet rolünü tanınmış oyuncu Turgay Aydın canlandırıyor. Zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde, Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Erdal Beşikçioğlu, Suzan Kardeş ve Doğukan Güngör diğer rollerde yer alıyor.

Filmde Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele veren Dr. Sadık Ahmet’in hayatı anlatılıyor. Yunanistan devletinin Batı Trakya Türklerine uyguladığı haksız ve hukuksuz muamelelere karşı harekete geçen Dr. Sadık Ahmet siyasî bir mücadeleye girişir.

Filmin fragmanı buradaki bağlantıdan seyredilebilir.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar