Salihi’den Kerkük’teki ayrımcılığa tepki – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Salihi’den Kerkük’teki ayrımcılığa tepki

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi Kerkük’te Türkmenlere karşı yapılan ayrımcılık ve yolsuzluk hakkında açıklamada bulundu.

16 Ocak 2020
Kocafurkan Dinçaslan

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi Kerkük’te Türkmenlere karşı yapılan ayrımcılık ve yolsuzluk hakkında açıklamada bulundu. Devlet kadrolarına atamalarda Türkmenlerin atamaları yapılmamış ve protestolar düzenlenmişti.

Susmayacağız!

Salihi “Türkmenlere yaptığınız haksızlık, Türkmenlerin sabrını taşırdı. Kerkük atamalarında yapılan yolsuzluğa, izin verilmemesi konusunda Bağdat’ı uyarmıştık. Yapmış olduğumuz bugünkü gösteri, haklarımızın gasp edilmesine asla müsaade etmeyeceğimizin bir göstergesidir. Susmayacağız!” açıklamasını yaptı. Türkmenlerin protestosuna karşılık atamalar durdurulmuş bunun üzerine tepki olarak bölgedeki Araplar da eylem yapmıştı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları