Sen Türk’sün!

Sen Türk'sün! Bağımsızlık senin binlerce yıllık geçmişinin en belirgin özelliği. İşte bu yüzden son dakikaya kadar mücadeleden vazgeçmeyeceksin. Çalışacaksın, övüneceksin ve kendine güveneceksin.


Sen benim hayallerimi yıkamazsın!

Benim umutlarım dalgaların köpüğü olmayacak, sana varınca çoğalıp uzaklaşınca yok olup gidemez.

Her daim benden sorumlusun. Varlığının verdiği emniyet, rüyalarımda bile yanımda olacak.

Sabahları pırıl pırıl uyanacağım, enerjik, dinç ve kararlı. Daima seni yanımda hissedeceğim. Yol açacaksın önüme, karanlık bulutları dağıtıp geleceği aydınlık görmemi sağlayacaksın. Sen, “Ben varım!” derken sana inananları yarı yolda bırakamazsın. Kişiliğin ve kararların adaletli, şeffaf ve ahlaklı olacak, olmak zorunda.

Sen bir komutansın!

Sen bir savaşçısın!

Sen bir lidersin!

Sen Türk’sün!

Hayatın boyunca kim olduğunu bilerek yaşamaya mecbursun. Tanrı’nın asil kulusun. Dirliğini ve huzurunu bozacakları bozguna uğratmakla görevlisin. Üzerine çökmüş nice ihanetlerin altından silkelenerek kalktığını, yazdığın destanları unutmayacaksın. Boynu bükük gezmedin, hiçbir zaman da gezmeyeceksin.

Sen Yolbaşçısın!

Açtığın yolda ilerleyenleri hayal kırıklığına uğratamazsın. Yetiştirdiğin savaşçıların yüzünü kara çıkartamazsın, layıkıyla ve kahramanca yaşamalısın. Heykellerin dikilecek ardından, bunu hak ettin. Kendine de sana inananlara da yazık edemezsin.

Seni düşkün görmek istemiyorum. Sen, kimsenin oyuncağı olmayacaksın. Sen, “Hayır!” deme yetisine sahip, yokluğu da varlığı da layıkıyla yaşamayı bilmiş, asaletinden taviz vermeyen, menfaatçi ve hainlerin tuzaklarına rağmen ayakta kalmayı başarmış bir geçmişe sahipsin.

Sen Türk evladısın!

Sen Türk anasısın!

Sen Türk babasısın!

Sen Türk vatandaşısın!

İşte bunlar seni dik durmaya mecbur kılan sebeplerdir. Anana, babana, çocuklarına, vatanına ve Türk Milleti’ne karşı sorumluluğun gereği çok çalışmak gibi ulvi bir görevin olduğunu asla unutma!

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN YÜZÜNCÜ YILI KUTLU OLSUN.

23 Nisan kutlu olsun….

Yazar

Reyhan Özçiftçi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar