Sofya Büyükelçisinden Bulgaristan Başmüftülüğüne ziyaret – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Sofya Büyükelçisinden Bulgaristan Başmüftülüğüne ziyaret

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü yönetimi, Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ile görüştü.

13 Şubat 2020
Mete Korkmaz
Bulgaristan
Sofya Büyükelçisi ve Bulgaristan Başmüftüsü

Büyükelçi Sekizkök, 12 Şubat 2020 Bulgaristan Başmüftlüğüne resmi ziyarette bulundu. Sekizkök ziyaret sırasında Başmüftülük yönetimi ile Bulgaristan hakkındaki izlenimlerini paylaştı. Ayrıca Büyükelçi Sekizkök, Türkiye ile dini ve kültürel ilişkileri geliştirme konusunda Başmüftlük ile işbirliği yapmaya ve yardımcı olmaya hazır olduğunu ifade etti. Başmüftü Dr. Mustafa Hacı ise Büyükelçi Sekizkök’e Başmüftlüğün faaliyetleri ve Bulgaristan’daki Müslümanların hayatı hakkında bilgi verdi.

Ziyaretin sonunda Başmüftü Hacı, Sekizkök’e Bulgaristan’da Büyükelçilik görevinde başarılı bir döneme imza atmasını diledi. Ayrıca Başmüftü, pirinç gül biblo ve iki ciltlik Bulgaristan’da Başmüftülük Tarihi kitabını Büyükelçi Sekizkök’e hediye etti.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları